Datlové řezy

16 ks

Sušenkový základ:
135g kokosové mouky (ne str. kokos!!)
135g rýžového sirupu
75g kokosového oleje, rozehřátého

Formu (mám velikost 18x18cm) vystelu potravinářskou folií. Ve středně velké misce smíchám kokosovou mouku, javorový sirup a kokosový olej. Důkladně to promíchám, dokud se vše nespojí. Těsto odložím na pár minut stranou, aby se mouka nasákla olejem. Poté těsto natlačím do formy a rovnoměrně uhladím.

Vrstva z datlí:
250g datlí (vypeckovaných)
2-4 lžíce mléka
1 lžička  vanilkového extraktu

Datle vložím do mixéru, přidám vanilkový extrakt a mléko. Mixuji do jemné konzistence. Datle nemusí být rozmixované na jemno, ale neměli by tam být velké kusy. Možná to bude chtít párkrát zastavit mixér a špachtlí setřít stěny mixéru. Když mám umixováno, tuto vrstvu dám na sušenkový základ a rovnoměrně rozprostřu.

Čokoládová vrstva:
130g vysokoprocentní čokolády
2 lžíce oleje (např. arašídového)

Čokoládu i olej vložím do ohnivzdorné misky a dám do mikrovlnky na 15 sec. Zamíchám a opět vložím do mikrovlnky. Toto opakuji, dokud nebude rozpuštěná všechna čokoláda. Čokoládu vyleju na datlovou vrstvu a uhladím. Formu vložím na 30-60 min do lednice. Poté krájím na 16 kostek 🙂

3 komentáře: „Datlové řezy

  1. Dobrý den, chtěla bych tento recept vyzkoušet, řezy vypadají velmi lákavě! bohužel ale nemám po ruce kokosovou mouku. Chtěla jsem se zeptat, zda by se místo ní dalo použít něco jiného?

    1. V tom případě bych zkusila nějakou s podobnými vlastnostmi, např. cizrnovou. Nebo dát nějakou co máte po ruce .. každá mouka má jinou „savost“.. Takže když dáte např. kukuřičnou – myslím, že jí bude potřeba víc než 135g. Asi bych zkusila postupně přisypávat a uvidíte 🙂

    2. Jinak koukala jsem a teď mají tu kokosovou docela „levně“ na lekarna.cz 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain